O nas

Skorzystaj z naszej wiedzy i doświadczenia

APK Dachy Zielone tworzą ludzie pełni pasji, wiedzy i doświadczenia. Od kilkunastu lat specjalizujemy się w technologiach związanych z dachami zielonymi i zieloną infrastrukturą miast. 

 

Dzięki temu mamy bardzo duże doświadczenie i wiedzę ekspercką, którą chętnie dzielimy się z naszymi Klientami.

 

Współpracowaliśmy przy opracowaniu dwóch polskich wydań „Wytycznych dla dachów zielonych. Wytycznych do projektowania, wykonywania i utrzymywania dachów zielonych“ FLL. 

 

Piszemy i publikujemy artykuły. Prowadzimy szkolenia. Występujemy jako prelegenci na kluczowych dla branży konferencjach.

 

Jesteśmy prekursorami, jeśli chodzi o zielone torowiska z mat rozchodnikowych. Konsultowaliśmy wiele projektów we współpracy z architektami, dobieraliśmy i dostarczaliśmy materiały. Współpracujemy stale z wykonawcami zielonych torowisk doradzając na każdym etapie realizacji.

 

Polski producent rozchodników na zielone dachy

Jesteśmy polskim producentem rozchodników. Nasza szkółka roślin ekstensywnych znajduje się w Krakowie, jest zarejestrowana w PIORIN. Jesteśmy podmiotem upoważnionym do wystawiania paszportów roślin, wpisanym do urzędowego rejestru podmiotów profesjonalnych i działamy pod nadzorem WIORIN.

 

Współpracujemy ze środowiskiem naukowym przy innowacyjnych projektach. Wspólnie z Uniwersytetem Rolniczym w Krakowie posiadamy zgłoszenie patentowe dotyczące pędów rozchodników stosowanych na dachach zielonych.

 

Wszystkie rozwiązania sprawdziliśmy w praktyce i mogliśmy ocenić jak funkcjonują po kilku latach od instalacji. Naszym Klientom doradzamy na każdym etapie prowadzenia prac (od projektu po realizację).

 

A co najważniejsze nasi Klienci do nas wracają, bo lubią z nami współpracować.