Obrzeża na zielone dachy

Tanie obrzeża na zielone dachy

Profile na zielone dachy. Służą do oddzielenia różnych powierzchni zasypowych. Dzięki zastosowaniu profili na dachy zielone można uzyskać trwałe i estetyczne oddzielenie opaski żwirowej od substratu. Tanie, perforowane profile na zielone dachy o wysokości 8 cm i 12 cm.

Ekonomiczne rozwiązanie. Specjalistyczne obrzeża na zielone dachy w cenie ekobordów.

Dlaczego nie stosujemy na zielonych dachach ekobordów

Stosowanie na zielonych dachach popularnych w ogrodnictwie ekobordów jest błędem, ponieważ takie obrzeża ogrodnicze nie mają perforacji i stosując je tworzy się na dachu zielonym wododziały (odpływ wody jest utrudniony, tworzą się zastoiny wody, a rozchodniki źle znoszą nadmiar wody, dach jest nadmiernie obciążony).

Ponadto ekobordy są mało trwałe i ze względu na ich kształt trudno je ułożyć w sposób stabilny i estetyczny (w linii prostej).

Przede wszystkim ekobordy wymagają kołkowania, co jest niebezpieczne na dachu, ze względu na ryzyko przebicia izolacji wodochronnej. Inwestorowi będzie łatwo zarzucić wykonawcy dachu zielonego odpowiedzialność za nieszczelności izolacji wodochronnej, jeśli wykonawca dachu zielonego zastosuje ekobordy.

Nie jest to również uzasadnione ekonomicznie, ponieważ najtańsze profile perforowane do dachów zielonych, czyli te z tworzywa sztucznego, są nieznacznie droższe od ekobordów.

W ofercie także profile z perforowanej stali nierdzewnej dostarczane na indywidualne zamówienie Klienta oraz nadstawki nad wpusty i pozostałe materiały na zielone dachy.

Dostarczamy małe i duże ilości we wskazane przez Klienta miejsce. Naszym Klientom doradzamy na każdym etapie prac. Jeśli jesteś zainteresowany to skontaktuj się z nami w sprawie wyceny i dostawy.